Duygu Kartal

Duygu Kartal

Duygu Kartal, 1997 yıılında İstanbul’da doğdu. Ortaöğretim ve lise hayatını İstanbul’da tamamladı. Hekimlik öğrenimine 2016 yılında İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nde başladı. Üniversite hayatı boyunca aktif olarak çalıştığı Vahşi Yaşamı Araştırma ve Koruma Kulübü başta olmak üzere Köpek Psikolojisi ve Eğitimi Kulübü, Bilimsel Araştırma Kulübü gibi kulüplerde yer aldı, yapılan etkinlik ve gezilere katıldı.
Okulda düzenlenen seminerlerin yanı sıra Uluslararası 2019 VetExpo Veteriner Bilimleri Kongresi, 14. Küçük Hayvan Veteriner Hekimleri Derneği Sürekli Eğitim Kongresi gibi mesleki eğitim kongrelerine katıldı. Boğaziçi Üniversitesi’nin bir kulübü olan BuPaws’ta gönüllü olarak barınak hayvanlarının tedavisi ile ilgilendi. Bu sayede hem barınak hayvanlarına yardım etme fırsatı buldu hem de mesleki olarak kendini geliştirdi.
Zorunlu stajlarını Doğa Süt Tarım ve Hayvancılık’ta ve Metro Market’te et denetimi yaparak tamamladı. Şu an hayvan sağlığı stajını yaptığı Petmania Veteriner Kliniği’nde Türk veteriner Hekimleri Birliği hizmetlerin yürütülmesine ilişkin uygulama yönetmeliği nin 105. maddesi ile Türk Veteriner Hekimleri birliği deontoloji ve etik yönetmeliğinin 48, maddesi uyarınca “gönüllü stajyer öğrenci” olarak görev almaktadır.