Merve Çağlayan

Merve Çağlayan

Stajyer Veteriner (Öğrenci)

Merve ÇAĞLAYAN

İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi – İstanbul

2016 yılında İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nde üniversite hayatı başladı.

Merve ÇAĞLAYAN , Sinop Fen Lisesi’ni bitirdi. Ardından İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nde öğrencilik hayatına başladı. Vahşi Yaşamı Araştırma ve Koruma Kulübü, Köpek Psikolojisi Kulübü, Kinoloji ve Felinoloji kulüplerine üye oldu, etkinliklerine katıldı bazılarında aktif olarak rol aldı.

Merve Çağlayan, kampüs hayvanları için hazırlanan projelerde diğer fakülte öğrencilerinin de katılımıyla beraber rol aldı. Mesleki bilgi ve becerisini geliştirmek için gerek fakülte gerekse öğrenci kulüplerinin eğitim seminerlerine ve kongrelerine katıldı. Vahşi Yaşamı Koruma ve Rehabilitasyon Kulübü öğrencileri olarak yurtiçi seminerleri düzenlenmesinde aktif rol oynadı. Ayrıca yine aynı kulübün bünyesinde İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nde gerçekleşen Uluslararası Bilimsel Araştırma Kongresi’nde sunulmak üzere proje hazırlanmasında görev aldı, kulübün gerektirdiği yardıma muhtaç yaban hayvanlarının tedavisi ve bakımı gibi sorumlulukları, yaban hayatı hakkında bilgi ve tecrübe sahibi olması için ilerlenecek yolda çok büyük bir adım oldu. Kuş gözlemine duyduğu merak yine bu kulübün kendisine kattığı bir kazanım olmuştur.
Kinoloji ve Felinoloji Kulübü yönetici kadrosunda yer aldı ve fakülte öğrencileri için kedi/köpek ırkları ve hastalıkları kapsamında birçok etkinlik düzenlenmesine katkı sağladı.

Yaz aylarında memleketi olan Çorum’da çiftlik hayvancılığı yapan yerel halka çiftlik hayvanları sağlık ve bakım konularında gönüllü olarak yardım etti, çeşitli konularda okulda öğrendiği bilgileri pratiğe geçirme imkanı bulmuş oldu.

Nestle Purina adına okuldan arta kalan vakitlerinde kedi ve köpek mamaları tanıtımı/satışı yaptı. Bu deneyimi sayesinde hem pet hayvanı beslenmesi konusunda çeşitli eğitimler alma fırsatı oldu hem de iletişim becerilerini geliştirdi.

Şu anda deneyimli ve alanında uzman veteriner hekimleri kadrosuyla Petmania Veteriner Kliniği ailesi bünyesinde Türk veteriner Hekimleri Birliği hizmetlerin yürütülmesine ilişkin uygulama yönetmeliği nin 105. maddesi ile Türk Veteriner Hekimleri birliği deontoloji ve etik yönetmeliğinin 48, maddesi uyarınca “gönüllü stajyer öğrenci” olarak görev almaktadır.