Aşı ve Bakım Hizmetleri

 

Kliniğimiz de kedi ve köpekler için aşı programı oluşturma ve aşı uygulaması hizmeti verilmektedir…Kliniğimize geldiğinizde,petinizin yaşına,genel durumuna ve çevresel faktörlere göre ,size bilgi verilerek en uygun aşı programı hazırlanır.Aşı randevularınızın zamanı geldiğinde size isteğinize göre sms,e-posta veya telefon ile hatırlatma yapılır. İsterseniz cep telefonunuza yükleyeceğiniz uygulama ile aşı takibinizi kendinizde yapabilirsiniz.Aşı uygulamasından önce hekimimiz petinizin aşı öncesi muayenesini yapar ve sonrasında sağlık sorunu yoksa aşı uygulaması yapılır.

Sıkça Sorulan Sorular

Aklınıza gelebilecek soruları aşağıda cevaplamaya çalıştık.

Kullandığınız aşılar güvenlimidir?

Kullandığımız aşılar dünyaca ünlü ve güvenilir markalara ait aşılardır.Kliniğimizde ağırlıklı olarak Pfizer(Zoetis) marka aşılar kullanılmaktadır.Aşılar yasal izinli depolardan temin edilmekte ve soğuk zinciri bozulmadan muhafaza edilmektedir.Aşıların soğuk zincirleri ilgili bakanlık tarafından sürekli kontrol edilmektedir.

Soğuk zinciri nasıl güvenceye alıyorsunuz

Bölgemizde ki çoğu klinikten farklı olmak üzere 7×24 online Aksa marka jeneratörümüz sayesinde elektrik kesintisi yaşanmamaktadır.Ayrıca dolaplarımızda ki datalogger lar düzenli olarak ölçüm yapmaktadırlar.Bunlar sayesinde soğuk zincirimiz yüzde yüz güvence altındadır.

Kedime-köpeğime aşı yaptırmalımıyım?Neden?

Kedi ve köpeğiniz için aşı çok önemlidir.Özellikle ülkemizde kedi ve köpeklerde viral ve bakteriyel bir çok hastalık can almaktadır.Bu ölümleri önlemek aşı ile mümkündür.Aşının yan etkileri faydaları ile kıyaslanmayacak kadar azdır.Bu doğrultu da bölgesel ve bireysel faktörler doğrultusunda hekiminizin önereceği aşı programını uygulamanız doğru olacaktır.

Aşı sonrası neler olabilir?

Aşı uygulaması sonrasında çoğu hastamızda hiç bir sorun gözükmemektedir.Ama az olmakla beraber halsizlik,keyifsizlik,uyku hali,nadiren aşırı halsizlik,yerinden kalkmama görülebilir.Bu durum geçicidir ve 24 saat içinde normal duruma dönüş olur.

Aklınıza gelen soruları bize e-posta yolu ile iletebilirsiniz.Ayrıca ansiklopedi bölümünü takip etmenizi öneririz.