Köpekbalığı Ultrason Muayenesi

Köpekbalığı ultrason muayenesi

akvaryum

Forum İstanbul’da bulunan akvaryumda ki köpekbalıklarının birisinde yaşanan problem üzerine kliniğimizi arayan hekim arkadaşımız bizden ultrason muayenesi yapmamızı istedi.Biz ilk anda bunun bir şaka olduğunu düşünsekte konuşmanın ilerleyen kısımlarında olayın ciddiyetini anladık ve ekipmanımızı toparlayarak hızlı bir şekilde akvaryuma vardık.

 

Dalış ekibi köpekbalığını muayene havuzuna yönlendirirken bizde ekipmanımızı kurmaya başladık.Yarım saatlik bir beklemenin ardından köpek balığı muayene havuzuna geldi.Daha önce hiç yapmadığımız bir işlemi yapacak olmanın verdiği heyecanla işlemimize başladık.Akvaryum konusunda uzman ispanyol biyologlarla birlikte ayrıntılı bir şekilde ultrason muayenemizi yaptık ve gerekli bilgileri biyologlara ilettik.Muayene sonucunda köpekbalığı ana havuza geri yollandı ve bizde yaptığımız işin mutluluğu ile kliniğimize geri döndük.Bizler için çok değişik ve heyecan verici bir maceraydı.İşlem sırasında çektiğimiz kısa bir videoyuda sizlerle paylaşmak istedik.

Köpekbalığı ultrason muayenesi

Videoyu yukarıda ki linke tıklayarak izleyebilirsiniz.

Akvaryum ile ilgili birkaç not paylaşmak gerekirse,

-Daha önce Toronto’da akvaryuma gitmiştim.İstanbul’da ki onunla kıyaslanmayacak boyutta olsa bile gayet keyifli bir ortam sunmakta.

-Sağlık ekibinin verdiği bilgiye göre,ziyaretçiler gereksiz temaslar ve yemek vermelerle hayvanların ölümüme yol açmaktaymış.Bu tip davranışlardan uzak durmak gerekmekte.

-Bu mekanı gezmek ve ayrıntılı bir şekilde bilgi almak için yarım gün ayırmak uygun olacaktır.Hızlıca yapılan bir tur yeterli bilgi almayı engellemekte ve sadece balık görmekle kalmamıza yol açmakta.

Çocuklar için harika bir mekan.Çocuğumuzu mutlaka bu gizli dünyayı gezmeye götürmeliyiz.

-Akvaryumun görülen kısmın haricinde bir o kadar büyük servis kısmı var.Çok teferruatlı ve zor bir iş.

-Yerli ve yabancı uzmanlardan oluşan çok kalabalık bir ekip var.

Florya’da ki akvaryuma göre bu akvaryum daha büyük ve sunumu daha güzel.Ama bizler size iki akvaryumuda gezmenizi önermekteyiz.

akvaryum-dalis

Not:

Ultrason muayenesini kliniğimiz hekimi Sayın Mustafa Özgür Şimşek yapmıştır.Ben Murat Aytaç ise daha çok teknik bilgi ve destek hekimi olarak bulundum.Bize yaptıkları yardım ve teknik bilgi desteği için İspanyol Biyolog ekibine de teşekkürlerimizi sunarız.